Je refinancovanie hypotéky skutočne výhodné aj pre vás?

Dostali ste lákavú ponuku na refinancovanie hypotéky? Ako zistíte, či sa vám presun hypotéky do inej banky skutočne oplatí?

Zaujímavé úroky sú veľmi lákavé. Sú však skutočne výhodné aj pre vás alebo len pre banky, či Vašich sprostredkovateľov? Ako si preveriť výhodnosť refinančnej ponuky? Pýtajte sa! Ak si netrúfate vyhodnotiť výhodnosť sami, obráťte sa s dôverou na odborníkov. Porovnáme všetky ponuky a dokážeme analyzovať, ktorá je pre vás tá najvýhodnejšia a skutočne vám ušetrí stovky eur.

Oplatí sa pýtať! Pri refinancovaní je dôležité preveriť:

  • Podmienky súčasného úveru – preverte si výšku pokuty za prenos hypotéky do inej banky, môže byť vyššia ako suma, ktorú prenosom ušetríte.
  • Aký bude stav vašej hypotéky po ukončení výhodnej fixácie? – pýtajte sa na výhodnosť vašej hypotéky v budúcnosti. Výhodné podmienky často platia len určité časové obdobie a môžu byť podmienené ďalšími výdavkami ň, ktoré nenápadne úver predražia.
  • Pýtajte sa v súčasnej banke – ak vám vaša banka vyjde v ústrety a ponúkne vám výhodnejšie úroky, ušetríte a dokážete znížiť mesačné splátky alebo skrátiť dobu splácania.
  • Všetko si dobre prepočítajte – prepočítajte rozdiely, kalkulujte a overujte si všetky podmienky a informácie. Preverte si úroky, ktoré vám banka ponúka a či spĺňate aj podmienky na ich získanie.
  • Poraďte sa s odborníkmi – nie ste istí a nevyznáte sa v podmienkach a úrokoch? Poraďte sa s odborníkom s kontaktmi a skúsenosťami, ktorý dokáže presne vyčísliť výhodnosť ponuky a dohodnúť lepšie podmienky v bankách.

Premýšľate o refinancovaní hypotéky? Máte veľa otázok a chýbajú vám odpovede? Pýtajte sa odborníkov na hypotéky a úvery. Využite naše skúsenosti a napíšte nám.