Články

Máte peniaze navyše, ktoré by ste chceli zhodnotiť?

Počuli ste už o mladých a neskôr úspešných firmách, ktoré postupne narástli do úspechu?

Vieme vám podať pomocnú ruku a spojiť vás s jednou takou, pretože pre svojich  klientov hľadáme alternatívne, ale aj bezpečné formy investovania. Horúcou novinkou je investovanie do tradičného produktu – vína a to cez netradičný nástroj – úpis akcií.

Predstavujeme vám Vinárstvo Habsburg, a.s., ktoré pred 3 rokmi v Holíči vybudovali dvaja mladí bankári len na základe svojho nápadu oživiť tradície na Malokarpatskej vínnej ceste. Svoju víziu zhmotnili do reality a prostredníctvom prvého úpisu akcií si zabezpečili financie na technológiu, technické zázemie a priestory.

Dnes úspešne napredujú a vyrábajú cca 25.000 litrov vína. Ich ciele sú však vyššie, chcú dosiahnuť nielen objem vína, ale najmä kvalitu. A tú dostanú jedine z kvalitného hrozna. Z kvalitných viníc. Z vlastných viníc. Z pôdy, ktorú idú kúpiť.

A tak vznikli  Vinohrady Habsburg, a.s., spoločnosť, ktorá oslovuje malých akcionárov s možnosťou stať sa „spolumajiteľom“ projektu, ktorý má víziu a aj budúcnosť. Váš vklad môže byť skutočne štartovací, ide o produkt s minimálnou výškou investície 100 EUR/ 1 ks akcie.

Budúcnosť pre naše deti. Zabezpečenie pre nás v neaktívnom veku. Zhodnotenie aj malých investovaných čiastok do pôdy, ktorá nikdy nestratí hodnotu.

Zaujal vás tento príbeh? Viac si  o ňom prečítajte v priloženom linku:

http://player.ooyala.com/static/v4/stable/4.10.6/skin-plugin/iframe.html?ec=Y5am5qYzE6BQiPSe9-LDDRJmKNO4tnax&pbid=9c71253cccd640ccb43ab005fab93c5b&pcode=AyMWkyOjhKHaxdqIe4W7Lnk62GeA

Oslovila vás nová možnosť, ako nechať zarábať vaše peniaze? Viac si o tom môžeme porozprávať na osobnom stretnutí.

Neváhajte kontaktovať poradcov vo finančnom centre Loyalters v našich priestoroch v Obchodnom centre Retro na Nevädzovej ulici v Bratislave.

 

Šetriť na PZP sa neoplatí!

S koncom kalendárneho roka sa stále viac našich klientov zaujíma o prepoistenie PZP. Ak premýšľate o zmene poisťovne na PZP, spravte to čo najskôr. Súčasnú zmluvu totiž musíte vypovedať 6 týždňov pred koncom jej platnosti.

PZP je celkom komplikovaná poistka, pri ktorej nerozhoduje len výška poistného, ktorú budete pravidelne platiť. Do ceny PZP vstupuje veľa rôznych podmienok a plnení, naviac, každá poisťovňa má vnútornú štruktúru PZP nastavenú inak. Je preto veľmi ťažké pre bežného vodiča porovnať jednotlivé ponuky a vybrať si tú najvýhodnejšiu. Ako si vybrať z viacerých ponúk tú najlepšiu pre vás?

Cena PZP nie je na prvom  mieste

Cena nie je vždy najdôležitejšia. Pri poistnej udalosti je dôležité akú škodu PZP pokryje, akými službami vám pomôže poisťovňa pri riešení poistnej udalosti, ako rýchlo dokáže vybaviť poistnú udalosť a či sa budete určitou čiastkou podieľať na úhrade škody.

Poistné krytie a spoluúčasť

Každá PZP poistka je nastavená na iné poistné krytie. Zaujímajte sa o výšku poistného krytia, ktoré zjednodušene vyjadruje akú výšku škody vám poisťovňa nakoniec preplatí. Dôležité sú limity plnenia pri škodách na zdraví a škodách na majetku. To isté sa týka aj výšky spoluúčasti pri nehodách. Niektoré PZP poistky nevyžadujú spoluúčasť vodiča a niektoré ju majú striktne zadefinovanú. Spoluúčasť od vás môže poisťovňa žiadať pri zavinení nehody a spôsobení škody inému účastníkovi nehody. Ak sa obávate, že PZP neposkytuje dostatočné poistné krytie, ideálna pre vás je kombinácia PZP s havarijným poistením.

Asistenčné služby

Každá poisťovňa poskytuje ako súčasť PZP aj asistenčné služby. Preverte si však ich dostupnosť, či sú k dispozícii 24hod denne a 7 dní v týždni. Dostupné a flexibilné asistenčné služby sú v prípade nehody veľkou výhodou a určite ich oceníte.

Špeciálne bonusy

Poisťovne ponúkajú k PZP rôzne bonusy, napríklad za bezškodovú jazdu. Vždy sa pri rozhodovaní sa o poskytovateľovi PZP pýtajte na všetky možnosti bonusov, ktoré vám poisťovňa môže poskytnúť.

Porovnajte si viacero ponúk

Pri rozhodovaní sa o novom PZP si vždy vyžiadajte viacero ponúk a až potom sa rozhodujte. Oplatí sa preveriť aj kombináciu PZP s havarijným poistením. Porovnávajte, hľadajte a pýtajte sa na čo najviac informácií. Ak však chcete ušetriť čas, alebo ak sa nevyznáte v poistných produktoch, obráťte sa na našich finančných odborníkov. Poradia vám ako sa zorientovať v ponukách, porovnajú všetky ponuky a pomôžu vám vybrať si tú najvýhodnejšiu pre vás. Získate tak profesionálny servis a absolútnu nezávislosť. Spolupracujeme so všetkými poisťovňami na slovenskom trhu a nepreferujeme žiadne konkrétne PZP. Nájdete nás v OC RETRO každý pracovný deň a hovoríme aj anglicky a nemecky. 

 

Recept na výhodné zhodnotenie peňazí sú podielové fondy

V podielových fondoch zarobíte viac ako na termínovanom účte

Ak premýšľate ako výhodne investovať a zarobiť na investíciách, podielové fondy sú tou správnou cestou. Podielové fondy majú viacero výhod. Asi najdôležitejšia je, že v otvorených fondoch nie sú investície časovo viazané a tak ich môžete kedykoľvek predať. Ďalšou výhodou je, že je možné investovať do viacerých fondov a tak rozložiť investičné riziko na viacero rôznych stratégií, čím vykompenzujete prípadné poklesy a straty v jednom fonde. Nesporne veľkou výhodou, o ktorej málo ľudí vie sú pomerne nízke sumy, ktoré je potrebné investovať. Začínať môžete aj so sumou 20/50€.

Investičné výnosy vo fondoch ovplyvňuje veľa faktorov, nezabúdajte, že ak chcete investíciu skutočne zhodnotiť a zarobiť na nej, je potrebné:

 1. Dodržať doporučený investičný horizont – teda investovať po určitú dobu, aby sa prejavili výnosy a skutočne ste zarobili
 2. Rozhodnúť sa či chcete investovať jednorazovú sumu, alebo budete investovať pravidelne menšie sumy
 3. Určiť si sumu, ktorú chcete investovať. Nezabúdajte na to, že niektoré fondy majú stanovenú minimálnu výšku vkladu.
 4. Pre vhodné zvolenú investičnú stratégiu musíte stanoviť reálny cieľ investovania a časový horizont, kedy potrebujete mať výnosy.
 5. Vopred si stanovte aký percentuálny pokles investície ste ochotní akceptovať. Ako pri každom investovaní, musíte počítať so zmenami na trhu, ktoré môžu ovplyvniť aj vaše výnosy. Stanovte si maximálny pokles, ktorý je pre vás únosný a podľa toho voľte investičnú stratégiu.

Pre neskúsených investorov, ktorí nemajú detailný prehľad vo finančných a investičných produktoch je to nesporne náročné rozhodovanie. Naši finanční poradcovia majú dlhoročné skúsenosti s investíciami v podielových fondoch a radi vám pomôžu zorientovať sa pri investovaní či už máte záujem len o šetrenie a konzervatívne investovanie, alebo o rizikovejšie investície s vysokým zhodnotením. Pomôžu vám nájsť takú investičnú stratégiu, ktorá bude presne podľa vašich predstáv a očakávaní. Nájdete nás v OC RETRO každý pracovný deň.

 

 100% hypotéku už sami nevybavíte

Získať najvýhodnejšiu hypotéku je stále ťažšie. Banky sprísňujú podmienky a avizujú zvyšovanie úrokov. Realitou tohtoročného trhu je, že mnohí klienti majú sťažený prístup k propagovaným výhodným podmienkam. Ak premýšľate nad hypotékou a chcete skutočne tie najlepšie podmienky, zveriť vybavovanie finančnému poradcovi, ktorý sa na hypotéky špecializuje, je rozumným riešením.

Sprísnené podmienky sa týkajú oveľa dôslednejšieho preverovania kredibility klienta, teda jeho schopnosť splácať hypotéku. Nejde pritom len o výšku príjmu, ale najmä o jeho platobnú disciplínu v sledovanom období. Podnikatelia musia dokladovať nielen daňové priznanie k dani z príjmov, ale aj ďalšie doklady, ktoré preukazujú reálny príjem, či obrat. Pripravte si teda aj všetky doklady ako výpisy z účtu, faktúry, odberateľské zmluvu a pod. Váš príjem bude preverovaný aj z hľadiska rezerv, ktoré dokážete z príjmu tvoriť. Banky váš príjem hodnotia aj z hľadiska potenciálneho navýšenia hypotekárnych úrokov. Ide o preverovanie vášho príjmu, ak sa zvýšia úroky hypotéky o približne 2%.

Sprísnené podmienky spôsobili, že len 4 z 10 žiadateľov dokážu získať hypotéku na viac ako 80% hodnoty nehnuteľnosti.  Ak teda počítate so 100%tným financovaním, obráťte sa na finančného poradcu, ktorý vám poradí ako môžete získať až 100% hypotéku na vašu nehnuteľnosť. Inak musíte počítať s tým, že budete musieť disponovať hotovosťou, ktorá pokryje minimálne 20% ceny nehnuteľnosti.

Nové podmienky sa týkajú aj typu nehnuteľnosti, na ktorý si beriete hypotéku. Ak plánujete investovať do apartmánu, ktorý sa posudzuje ako nebytový priestor, môžete mať s financovaním na hypotéku vážny problém.

Výhodné podmienky nových hypoték sú na prvý pohľad lákavé, pod drobnohľadom však sťažujú ich dostupnosť mnohým skupinám klientov. Ak si nie ste istí a neorientujete sa na finančnom trhu, pýtajte sa našich finančných poradcov. Poradia a pomôžu vám vybaviť aj 100%tné financovanie vašej nehnuteľnosti. Nájdete nás v OC RETRO každý pracovný deň.

Byt som si predával sám. Nikdy viac!

Chcete výhodne predať nehnuteľnosť? Ak sa rozhodujete či predávať byt alebo dom napriamo, alebo prostredníctvom realitného makléra, prečítajte si čo predaj nehnuteľnosti vlastne všetko obnáša. Platí jednoduché pravidlo, vaša investícia sa musí zhodnotiť. Spravidla, ak dokážete vyčísliť všetky nevyhnutné náklady a porovnáte ich s províziou realitného makléra, zistíte, že priamy predaj vás bude stáť nielen viac peňazí, ale aj času, pozornosti a pravdepodobne aj stresu. Oplatí sa to?

 1. Náklady na všetky zmluvy a poplatky

Skúsenosti majiteľov pri predaji napriamo sú rôzne. Juraj z Bratislavy hovorí: „Byt som predával sám, ale už by som to nikdy nechcel zažiť. Okrem množstva času, ktorý ma to stálo, som musel siahnuť aj do vlastnej peňaženky. Všetky poplatky, posudky, zmluvy a kolky som si platil sám.“ Pri rozhodovaní sa pokúste vyčísliť všetky náklady a poplatky, ktoré vás čakajú. Konečnú sumu porovnajte s províziou realitnej kancelárii a ľahšie sa rozhodnete.

 1. Časová náročnosť

Predaj nehnuteľnosti je časovo náročný – telefonovanie so záujemcami, nekonečné obhliadky nehnuteľnosti, ale aj príprava prezentácie nehnuteľnosti a dokumentácia zaberú kopu voľného času. Peter z Rovinky spomína: „Mňa to stálo viac ako polovicu dovolenky. Behanie po úradoch, obhliadky, ktoré sa nedali robiť večer, či všetky tie potvrdenia a zmluvy. Všade čakáte v rade, niekedy sa ani nedočkáte a musíte prísť znova.“ Stojí vám tá dovolenka za to? Ak je pre vás voľný čas vzácny, radšej predaj zverte do rúk realitným maklérom.

 1. Prezentácia nehnuteľnosti

Kvalitná prezentácia a fotografie dokážu zvýšiť cenu nehnuteľnosti. Nepodceňujte hlavne fotografie, často práve fotky dokážu rozhodnúť o predaji. Preto ak si netrúfate fotiť sami, angažujte kvalitného fotografa. Zdeno z Lábu upozorňuje: „Okrem fotografa som platil aj inzeráty na webe. Na tých zadarmo bolo vidno môj inzerát len 1-2 dni. Tak som platil za lepšie zviditeľnenie. Aj fotky som zveril radšej profíkovi, tie moje boli hrozné…“.  Investícia do prezentácie nehnuteľnosti je kľúčom k úspešnému predaju.

 1. Komunikácia so záujemcami

S každým záujemcom je potrebné neustále komunikovať, podávať informácie, dohadovať termíny a absolvovať prehliadky. Každý z nich je iný a preto ak nemáte kurz asertivity, zvážte zastupovanie realitným maklérom. Jozef, Bratislava: „Po zverejnení môjho inzerátu mi zvonili telefóny vo dne v noci, absolútne nedbali na víkendy, večery. Z toho som bol hotový. A ešte neustále prekladanie termínov obhliadky. To je neseriózne!“

 1. Zmluvy a právne záležitosti

Najviac komplikácií vzniká pri neodborne pripravených zmluvách a prevodoch. Eva z Pezinka spomína: „Mali sme pripravenú zmluvu, ale kupujúci trval na tom, že oni si dajú spraviť svoju. Takú amatérsku zmluvu som ešte nevidela! Nakoniec sme ju aj tak dali spraviť nášmu právnikovi, čo ma stálo zase peniaze navyše.“ Tu neušetríte nič, investícia do kvalitného právnika je nevyhnutná, ak si chcete ochrániť svoj majetok.

Pri zvažovaní o predaji napriamo alebo cez realitného makléra si dôkladne premyslite toto rozhodnutie. Ušetríte rozhodne viac ako len čas, alebo finančné prostriedky.

Leto ešte nekončí! Last minute dovolenky s cestovným poistením

Plánujete využiť posledné letné dni a premýšľate nad last minute dovolenkou? Nezabudnite na cestovné poistenie pre každý prípad. Tak ako si dôsledne vyberáte cestovku, alebo hotel, rovnakú pozornosť venujte výberu a prevereniu cestovného poistenia.

Aby cestovné poistenie vyhovovalo práve vašim potrebám, pýtajte sa a hľadajte podrobné informácie. My vám ponúkame jednoduchý návod ako sa zorientovať a ktoré informácie sú pri výbere cestovného poistenia dôležité. A ak sa v poistení nevyznáte, oslovte odborníkov, radi vám poradia.

 1. Podmienky poistenia: tu sú vymedzené prípady, na ktoré sa poistka vzťahuje a aké podmienky musíte splniť pre bezproblémové plnenie. Informácií je veľa, ale tieto sú pre vás skutočne dôležité a oplatí sa im venovať pozornosť.
 2. Pri cestovných poistkách si všímajte najmä výluky. Tu sú vymedzené konkrétne prípady, na ktoré sa poistka nevzťahuje. Sú pre vás prijateľné? Ak nie, hľadajte inú poistku, inak sa nevyhnete neočakávaným prekvapeniam pri plnení poistky.
 3. Pri ceste do zahraničia je možné predpokladať jazykové bariéry. Preto sa uistite, že poisťovňa poskytuje Asistenčné služby. Preverte si, na aké asistenčné služby máte nárok, v akých časoch sú aktívne a ktoré sú zahrnuté v poistke.
 4. Poistné krytie – jeden z najdôležitejších parametrov. Určuje do akej miery pokrýva poistka poistné riziká a limity poistných súm. Zjednodušene ide o stanovenie poistných súm, v akých prípadoch a aké poistné poisťovňa vypláca a akým spôsobom počíta poistné plnenie.
 5. Pri výbere investujte čas porovnaniu viacerých ponúk. Poistky všeobecne sú celkom zložité produkty a preto niekedy nie je jednoduché viaceré ponuky porovnať. Zamerajte sa na najdôležitejšie parametre a ak sa v poistení nevyznáte, oslovte profesionálov, ktorí vám radi pomôžu pri výbere.

Prajeme vám krásnu dovolenku bez poistného plnenia!

Pri predaji a kúpe nehnuteľnosti potrebujete viac ako len list vlastníctva

Predaj alebo kúpa nehnuteľnosti je udalosť, ktorú nezažívate veľakrát v živote. Ide o veľkú investíciu, alebo zhodnotenie majetku a preto je na mieste opatrnosť. Mnohí predajcovia, či kupujúci majú predstavu, že postačí mať aktuálny výpis z katastra nehnuteľností. Pre poznanie skutočného vlastníctva je však potrebné oboznámiť sa so všetkými informáciami a dokladmi týkajúcimi sa predmetnej nehnuteľnosti.

Pozrime sa preto na zoznam potrebných dokumentov, ktoré odporúčame našim klientom pre ich ochranu a bezpečný predaj, či kúpu nehnuteľnosti.

List vlastníctva

Aktuálny list vlastníctva je prvým dokladom, ktorý musíte mať pripravený. Zo skúseností však vieme, že v niektorých prípadoch nemusí obsahovať vždy aktuálny údaj o vlastníctve nehnuteľnosti. Aby ste sa vyhli neskorším právnym sporom pri predaji či kúpe nehnuteľnosti, vždy žiadajte dokladovanie spôsobu nadobudnutia nehnuteľnosti.

Nadobúdacie zmluvy

Aj pri predaji aj pri kúpe nehnuteľnosti je dôležité mať k dispozícii kúpnu či  darovaciu zmluvu, alebo dedičské rozhodnutie, na základe ktorých vlastník nehnuteľnosť nadobudol. V prípade, že nehnuteľnosť bola dotknutá viacerými prevodmi, je dobré mať k dispozícii tieto zmluvy aspoň 10 rokov spätne.

Kópie katastrálnej mapy

Aktuálne kópie katastrálnej mapy určujú umiestnenie pozemku a nehnuteľnosti.

Znalecký posudok

Aktuálny znalecký posudok je doklad o cene nehnuteľnosti, ktorý vyžadujú banky pri financovaní bývania prostredníctvom hypotéky. Ak však predávate, alebo kupujete nehnuteľnosť prostredníctvom realitného makléra, poraďte sa s ním, ako ušetriť na znaleckom posudku. Niektoré banky, či makléri majú sieť spolupracujúcich znalcov, čo pre vás znamená ušetrený čas a aj financie.

Rodinný dom

Pri kúpe, či predaji rodinného domu nezabúdajte na geometrický plán, stavebné povolenie, kolaudačné rozhodnutie a stavebné plány. Samozrejme, všetko originály alebo overené kópie.

Doklady sú len začiatok

Na prvý pohľad sa zdá, že predaj  či kúpa nehnuteľnosti je jednoduchá záležitosť. Dokumenty, potrebné pre jej predaj či kúpu sú však len začiatok. Čaká vás ocenenie nehnuteľnosti, marketingová podpora, nafotenie domu, bytu, kolotoč obhliadok a všetky právne náležitosti s tým súvisiace.

Z praxe vieme, že každá nehnuteľnosť má svoj vlastný príbeh a jej majitelia a nadobúdatelia rovnako. Realitný maklér tak neraz rieši zložité právne, finančné ale aj rodinné záležitosti a rozplieta komplikované nitky vzťahov, dedičstiev a finančných omylov, či vlastníckych vzťahov, ktoré nakoniec vedú k úspešnému financovaniu a predaju, či kúpe vysnívanej nehnuteľnosti.

Ak teda plánujete predaj, či kúpu nehnuteľnosti, obracajte sa na odborníkov – realitných maklérov a spoľahlivých finančných poradcov, ktorí vám ušetria nielen množstvo času, ale v neposlednom rade aj peňazí. Loyalters je pre vás takýmto partnerom. Naše skúsenosti a profesionalitu budujeme viac ako 8 rokov. Postaráme sa o financovanie a poistenie vašej nehnuteľnosti, ale aj o jej predaj, či vyhľadanie vhodného kupcu.

Loyalters – všetko pokope na jednom mieste. Financie – Investície – Reality.

Je refinancovanie hypotéky skutočne výhodné aj pre vás?

Dostali ste lákavú ponuku na refinancovanie hypotéky? Ako zistíte, či sa vám presun hypotéky do inej banky skutočne oplatí?

Zaujímavé úroky sú veľmi lákavé. Sú však skutočne výhodné aj pre vás alebo len pre banky, či Vašich sprostredkovateľov? Ako si preveriť výhodnosť refinančnej ponuky? Pýtajte sa! Ak si netrúfate vyhodnotiť výhodnosť sami, obráťte sa s dôverou na odborníkov. Porovnáme všetky ponuky a dokážeme analyzovať, ktorá je pre vás tá najvýhodnejšia a skutočne vám ušetrí stovky eur.

Oplatí sa pýtať! Pri refinancovaní je dôležité preveriť:

 • Podmienky súčasného úveru – preverte si výšku pokuty za prenos hypotéky do inej banky, môže byť vyššia ako suma, ktorú prenosom ušetríte.
 • Aký bude stav vašej hypotéky po ukončení výhodnej fixácie? – pýtajte sa na výhodnosť vašej hypotéky v budúcnosti. Výhodné podmienky často platia len určité časové obdobie a môžu byť podmienené ďalšími výdavkami ň, ktoré nenápadne úver predražia.
 • Pýtajte sa v súčasnej banke – ak vám vaša banka vyjde v ústrety a ponúkne vám výhodnejšie úroky, ušetríte a dokážete znížiť mesačné splátky alebo skrátiť dobu splácania.
 • Všetko si dobre prepočítajte – prepočítajte rozdiely, kalkulujte a overujte si všetky podmienky a informácie. Preverte si úroky, ktoré vám banka ponúka a či spĺňate aj podmienky na ich získanie.
 • Poraďte sa s odborníkmi – nie ste istí a nevyznáte sa v podmienkach a úrokoch? Poraďte sa s odborníkom s kontaktmi a skúsenosťami, ktorý dokáže presne vyčísliť výhodnosť ponuky a dohodnúť lepšie podmienky v bankách.

Premýšľate o refinancovaní hypotéky? Máte veľa otázok a chýbajú vám odpovede? Pýtajte sa odborníkov na hypotéky a úvery. Využite naše skúsenosti a napíšte nám.

 

Čo so starými poistkami?

Životné poistenie, úrazové poistenie a k tomu investičné životné poistenie. Koľko máte poistiek a koľko ich skutočne potrebujete? Neplatíte za ne zbytočne veľa, alebo málo? A čo vlastne od poistky očakávate?

Poistné zmluvy nás sprevádzajú podstatnú časť života a zvyčajne sú dlhodobé. To, či sú pre nás skutočne výhodné často zistíme až vtedy, keď príde k plneniu. Poupratujte si vo vašich poistných zmluvách. Vedeli ste, že podmienky poistných zmlúv môžete upravovať a meniť aj v priebehu poistenia? Neváhajte, prispôsobte si ich vašim aktuálnym možnostiam a vyťažte z nich čo najviac. Ušetrené peniaze potom môžete investovať výhodnejšie.

Čo robiť so starými poistkami?

 • Nerušte bezhlavo všetky poistky – zverte poistné zmluvy odborníkovi, ktorému dôverujete a on vám poradí, ktoré sú pre vás výhodné a ktoré nie
 • Zrušenie zmluvy nie je lacný špás – väčšinou je pre klienta nevýhodné a, žiaľ, mnohí ,,poradcovia” ukážu klientovi len časť pravdy
 • Nekupujte si ďalšie nezmyselné poistenie – ak vás budú nahovárať v banke, alebo v poisťovni, aby ste zmluvu zrušili a kúpili si nový, modernejší produkt, pýtajte sa. Nie vždy sa dozviete všetko, ale kto sa pýta, veľa sa dozvie
 • Zbavte sa zbytočných nákladov – využite možnosti platbu na čas zastaviť, alebo uviesť zmluvu do stavu neplatenia
 • Kedy je výhodné zrušenie zmluvy – výhodné je len zriedka. Poraďte sa s odborníkom ako na to.
 • Očakávania od poistky – každá poistka rieši konkrétnu potrebu reálnych životných situáciách. Pre pocit spokojnosti sú veľmi dôležité aj vaše očakávania.
 • Zverte poistky do rúk finančného poradcu – prenechajte všetku administratívu na profesionálov. Využite naše bezplatné služby a ušetríte si kopu času a stresov.

Zaujímajú vás poistky, ich podmienky a podrobnosti o Vašich poistkách? Napíšte nám, alebo kontaktujte svojho finančného poradcu.

 

Stať sa môže čokoľvek. 5 tipov ako si vybrať cestovné poistenie.

Dovolenkový batoh pobalený, stačí len vyraziť. Nezabudli ste na poistku? Vytúženú dovolenku poriadne skomplikujú neočakávané udalosti. Dovolenkovú pohodu a rozpočet zachráni len dobré cestovné poistenie. Jeho výhody oceníte zvlášť, keď cestujete do zahraničia, kde je všetko oveľa drahšie ako doma.

4 tipy ako si vybrať najlepšiu cestovnú poistku:

 1. Prečítajte si pozorne poistné podmienky a výluky, na ktoré sa poistenie nevzťahuje. Len tak zistíte, či je vhodné práve pre vás.
 2. Asistenčné služby – preverte si, na aké asistenčné služby máte nárok a ktoré sú zahrnuté v cestovnom poistení.
 3. Zvážte pripoistenie rizík – najmä ak plánujete náročné túry, alebo výkony, kde môže prísť k úrazu. Základná cestovná poistka takéto riziká nekryje.
 4. Porovnajte si viacero ponúk. Cestovné poistenie je zložitý produkt a ak sa nevyznáte, zverte svoje plány nám. Poradíme, vybavíme a nájdeme cestovné poistenie vhodné pre vás.
 5. Zvážte výhodnosť ročného cestovného poistenia – ak cestujete viackrát v roku do zahraničia, napr. do Čiech, alebo Rakúska, oplatí sa ročné cestovné poistenie, ktoré má variantu aj pre celú rodinu

Ak sa chcete vyhnúť komplikáciám a dovolenku si užiť, kontaktujte nás a spoločne vyberieme najlepšiu poistku na cesty. Cestovné poistenie jednoducho, rýchlo a bezstarostne.

 

Na čo mi bude finančný  poradca?

Určite ste už počuli vy, alebo vaši známi rôzne negatívne skúsenosti s finančnými poradcami a preto sa ich využívaniu vyhýbate. Možno máte pocit, že nepotrebujete rady ako zarábať na svojich peniazoch. Našťastie doba sa mení a stále viac ľudí si uvedomuje, aké výhody im prináša starostlivosť  finančného poradcu.

Máte aj vy svojho finančného poradcu? Ak áno a ste s ním spokojný, gratulujeme vám. Znamená to, že sa o vaše financie, poistky, úspory, alebo investície stará niekto kompetentný a vy viete, že je postarané o vaše finančné zabezpečenie do budúcnosti. Ak je vaša odpoveď nie, je čas pouvažovať nad tým, v akom stave sú vaše investície a či vám vaše ťažko zarobené peniaze prinášajú skutočne to, čo očakávate. Ste si istí, že máte ten najvýhodnejší úver, najvýhodnejšie autopoistenie, či sporenie?

Mnohí ľudia majú pocit, že nepotrebujú poradiť, veď nemajú žiadne veľké peniaze a neinvestujú. Omyl, väčšina z nás investuje, stačí, že máme stavebné sporenie, sporiace produkty, životné poistenie, povinné zmluvné poistenie, investičné poistky a dokonca doplnkové dôchodkové sporenie. Všetky tieto produkty sa často menia, objavujú sa nové produkty a služby a neustále sa menia aj podmienky na trhu, podmienky bánk, či poisťovní. Pamätáte sa na presné podmienky vašej PZP alebo fixáciu vašej hypotéky? Nemusíte, presne toto je úloha finančného poradcu, ktorý sa stará o vás a všetky vaše finančné produkty a včas vás upozorní na zmeny a termíny.

Čo získate, ak sa rozhodnete pre služby finančného poradcu?

 • V prvom rade starostlivosť a vzácny čas, ale aj:
 • Výhodnejšie hypotéky a úvery – miesto vás obídeme banky a dohodneme výhodnejšie podmienky pre váš úver, hypotéku, alebo upraceme vaše nevýhodné úvery do jedného, výhodnejšieho.
 • Staráme sao vaše finančné produkty. Sledujeme termíny, kedy vám končí viazanosť produktov, fixácia, kedy môžete meniť banku, alebo poisťovňu.
 • Poradíme – ako čo najvýhodnejšie investovať, ako sporiť aj z nízkeho príjmu, ako sa zabezpečiť na dôchodok, kam presunúť svoje finančné produkty a ako hospodáriť a generovať úspory.
 • Sledujeme trh – máme prehľad o tom, čo sa na trhu deje, upozorníme vás na zmeny, prinášame riešenie ako sa s nimi vyrovnať.
 • Šetríme vaše peniaze – hľadáme produkty, ktoré sú pre vás výhodné a ktoré prinášajú výhodné zúročenie.
 • Šetríme váš čas – všetko vybavíme za vás a vy sa môžete venovať svojej rodine, práci a záľubám.

Dohodnite si nezáväzné stretnutie a dozviete, čo vieme spraviť pre vaše peniaze.

 

Právna pomoc dostupná pre všetkých

Loyalters má pre svojich klientov unikátny bonus.

Chcete odstúpiť od zmluvy, uplatniť si finančné nároky, kompenzácie, či náhrady škody? Máte skúsenosti s neplnením Vašich nárokov zo strany poisťovne, reklamáciami, neprijateľnými zmluvnými podmienkami alebo agresívnymi exekúciami v súvislosti s využívaním finančných služieb? Vedeli ste, že sa dá voči takýmto praktikám brániť?

Väčšina klientov sa nevyzná vo svojich spotrebiteľských právach. Pri sporoch s finančnými inštitúciami sa preto často nedokáže účinne brániť. Riešenie takýchto problémov si vyžaduje nielen právne znalosti, ale najmä dostatok peňazí na právne služby. Loyalters má však profesionálne a dostupné riešenie – bezplatnú právnu pomoc pri problémoch s reklamáciami, exekúciami a vzniknutými nárokmi pri finančných službách. Vďaka bonusu od Loyalters získate za 4,20 Eur mesačne právnu pomoc pri ochrane vašich spotrebiteľských práv v oblasti finančných služieb. Budete mať nárok nielen na cenné poradenstvo, ale aj na bezplatné právne služby a garanciu ochrany vašich spotrebiteľských práv.

Klienti majú k dispozícii:

 • právnu pomoc zdarma
 • právnu pomoc pri mimosúdnom riešení spotrebiteľských sporov
 • právne zastupovanie zdarma
 • poradenskú a asistenčnú podporu

 

Neváhajte a kontaktujte Vášho konzultanta alebo navštívte naše kontaktné centrum v NC Retro.

Získate právnu pomoc, ktorú si môžete dovoliť.

 

 

Banky sprísňujú podmienky hypoték, refinančných úverov a pôžičiek

 

Premýšľate nad hypotékou alebo refinancovaním nevýhodných úverov a pôžičiek? Poponáhľajte sa a podajte si žiadosť do konca februára, kým platia súčasné priaznivé podmienky.

Nové pravidlá NBS pre hypotéky a refinancovanie úverov od marca 2015 sprísňujú posudzovanie bonity žiadateľov, zavádzajú povinnosť dokladovať príjmy aj pri refinancovaní úverov a obmedzujú  tzv.100%-tné hypotéky. Klientom to prinesie komplikovanejšiu administratívu a prísnejšie posudzovanie príjmov. Neodkladajte Váš zámer  a využite súčasné podmienky pre dostupnejšie hypotéky a pôžičky. Zažiadajte o hypotéku alebo refinančný úver čo najskôr a využite:

 • dostupnosť 100%-tných hypoték
 • refinancovanie úveru bez dokladovania príjmu
 • posudzovanie bonity len na súčasnú úrokovú sadzbu
 • dlhšiu dobu splatnosti spotrebných úverov/ pôžičiek
 • výhodné úročenie

Nestrácajte čas a kontaktujte Loyalters, ktorí nájdu to najlepšie riešenie pre vás.