Články

Je refinancovanie hypotéky skutočne výhodné aj pre vás?

Dostali ste lákavú ponuku na refinancovanie hypotéky? Ako zistíte, či sa vám presun hypotéky do inej banky skutočne oplatí?

Zaujímavé úroky sú veľmi lákavé. Sú však skutočne výhodné aj pre vás alebo len pre banky, či Vašich sprostredkovateľov? Ako si preveriť výhodnosť refinančnej ponuky? Pýtajte sa! Ak si netrúfate vyhodnotiť výhodnosť sami, obráťte sa s dôverou na odborníkov. Porovnáme všetky ponuky a dokážeme analyzovať, ktorá je pre vás tá najvýhodnejšia a skutočne vám ušetrí stovky eur.

Oplatí sa pýtať! Pri refinancovaní je dôležité preveriť:

 • Podmienky súčasného úveru – preverte si výšku pokuty za prenos hypotéky do inej banky, môže byť vyššia ako suma, ktorú prenosom ušetríte.
 • Aký bude stav vašej hypotéky po ukončení výhodnej fixácie? – pýtajte sa na výhodnosť vašej hypotéky v budúcnosti. Výhodné podmienky často platia len určité časové obdobie a môžu byť podmienené ďalšími výdavkami ň, ktoré nenápadne úver predražia.
 • Pýtajte sa v súčasnej banke – ak vám vaša banka vyjde v ústrety a ponúkne vám výhodnejšie úroky, ušetríte a dokážete znížiť mesačné splátky alebo skrátiť dobu splácania.
 • Všetko si dobre prepočítajte – prepočítajte rozdiely, kalkulujte a overujte si všetky podmienky a informácie. Preverte si úroky, ktoré vám banka ponúka a či spĺňate aj podmienky na ich získanie.
 • Poraďte sa s odborníkmi – nie ste istí a nevyznáte sa v podmienkach a úrokoch? Poraďte sa s odborníkom s kontaktmi a skúsenosťami, ktorý dokáže presne vyčísliť výhodnosť ponuky a dohodnúť lepšie podmienky v bankách.

Premýšľate o refinancovaní hypotéky? Máte veľa otázok a chýbajú vám odpovede? Pýtajte sa odborníkov na hypotéky a úvery. Využite naše skúsenosti a napíšte nám.

 

Čo so starými poistkami?

Životné poistenie, úrazové poistenie a k tomu investičné životné poistenie. Koľko máte poistiek a koľko ich skutočne potrebujete? Neplatíte za ne zbytočne veľa, alebo málo? A čo vlastne od poistky očakávate?

Poistné zmluvy nás sprevádzajú podstatnú časť života a zvyčajne sú dlhodobé. To, či sú pre nás skutočne výhodné často zistíme až vtedy, keď príde k plneniu. Poupratujte si vo vašich poistných zmluvách. Vedeli ste, že podmienky poistných zmlúv môžete upravovať a meniť aj v priebehu poistenia? Neváhajte, prispôsobte si ich vašim aktuálnym možnostiam a vyťažte z nich čo najviac. Ušetrené peniaze potom môžete investovať výhodnejšie.

Čo robiť so starými poistkami?

 • Nerušte bezhlavo všetky poistky – zverte poistné zmluvy odborníkovi, ktorému dôverujete a on vám poradí, ktoré sú pre vás výhodné a ktoré nie
 • Zrušenie zmluvy nie je lacný špás – väčšinou je pre klienta nevýhodné a, žiaľ, mnohí ,,poradcovia” ukážu klientovi len časť pravdy
 • Nekupujte si ďalšie nezmyselné poistenie – ak vás budú nahovárať v banke, alebo v poisťovni, aby ste zmluvu zrušili a kúpili si nový, modernejší produkt, pýtajte sa. Nie vždy sa dozviete všetko, ale kto sa pýta, veľa sa dozvie
 • Zbavte sa zbytočných nákladov – využite možnosti platbu na čas zastaviť, alebo uviesť zmluvu do stavu neplatenia
 • Kedy je výhodné zrušenie zmluvy – výhodné je len zriedka. Poraďte sa s odborníkom ako na to.
 • Očakávania od poistky – každá poistka rieši konkrétnu potrebu reálnych životných situáciách. Pre pocit spokojnosti sú veľmi dôležité aj vaše očakávania.
 • Zverte poistky do rúk finančného poradcu – prenechajte všetku administratívu na profesionálov. Využite naše bezplatné služby a ušetríte si kopu času a stresov.

Zaujímajú vás poistky, ich podmienky a podrobnosti o Vašich poistkách? Napíšte nám, alebo kontaktujte svojho finančného poradcu.

 

Stať sa môže čokoľvek. 5 tipov ako si vybrať cestovné poistenie.

Dovolenkový batoh pobalený, stačí len vyraziť. Nezabudli ste na poistku? Vytúženú dovolenku poriadne skomplikujú neočakávané udalosti. Dovolenkovú pohodu a rozpočet zachráni len dobré cestovné poistenie. Jeho výhody oceníte zvlášť, keď cestujete do zahraničia, kde je všetko oveľa drahšie ako doma.

4 tipy ako si vybrať najlepšiu cestovnú poistku:

 1. Prečítajte si pozorne poistné podmienky a výluky, na ktoré sa poistenie nevzťahuje. Len tak zistíte, či je vhodné práve pre vás.
 2. Asistenčné služby – preverte si, na aké asistenčné služby máte nárok a ktoré sú zahrnuté v cestovnom poistení.
 3. Zvážte pripoistenie rizík – najmä ak plánujete náročné túry, alebo výkony, kde môže prísť k úrazu. Základná cestovná poistka takéto riziká nekryje.
 4. Porovnajte si viacero ponúk. Cestovné poistenie je zložitý produkt a ak sa nevyznáte, zverte svoje plány nám. Poradíme, vybavíme a nájdeme cestovné poistenie vhodné pre vás.
 5. Zvážte výhodnosť ročného cestovného poistenia – ak cestujete viackrát v roku do zahraničia, napr. do Čiech, alebo Rakúska, oplatí sa ročné cestovné poistenie, ktoré má variantu aj pre celú rodinu

Ak sa chcete vyhnúť komplikáciám a dovolenku si užiť, kontaktujte nás a spoločne vyberieme najlepšiu poistku na cesty. Cestovné poistenie jednoducho, rýchlo a bezstarostne.

 

Na čo mi bude finančný  poradca?

Určite ste už počuli vy, alebo vaši známi rôzne negatívne skúsenosti s finančnými poradcami a preto sa ich využívaniu vyhýbate. Možno máte pocit, že nepotrebujete rady ako zarábať na svojich peniazoch. Našťastie doba sa mení a stále viac ľudí si uvedomuje, aké výhody im prináša starostlivosť  finančného poradcu.

Máte aj vy svojho finančného poradcu? Ak áno a ste s ním spokojný, gratulujeme vám. Znamená to, že sa o vaše financie, poistky, úspory, alebo investície stará niekto kompetentný a vy viete, že je postarané o vaše finančné zabezpečenie do budúcnosti. Ak je vaša odpoveď nie, je čas pouvažovať nad tým, v akom stave sú vaše investície a či vám vaše ťažko zarobené peniaze prinášajú skutočne to, čo očakávate. Ste si istí, že máte ten najvýhodnejší úver, najvýhodnejšie autopoistenie, či sporenie?

Mnohí ľudia majú pocit, že nepotrebujú poradiť, veď nemajú žiadne veľké peniaze a neinvestujú. Omyl, väčšina z nás investuje, stačí, že máme stavebné sporenie, sporiace produkty, životné poistenie, povinné zmluvné poistenie, investičné poistky a dokonca doplnkové dôchodkové sporenie. Všetky tieto produkty sa často menia, objavujú sa nové produkty a služby a neustále sa menia aj podmienky na trhu, podmienky bánk, či poisťovní. Pamätáte sa na presné podmienky vašej PZP alebo fixáciu vašej hypotéky? Nemusíte, presne toto je úloha finančného poradcu, ktorý sa stará o vás a všetky vaše finančné produkty a včas vás upozorní na zmeny a termíny.

Čo získate, ak sa rozhodnete pre služby finančného poradcu?

 • V prvom rade starostlivosť a vzácny čas, ale aj:
 • Výhodnejšie hypotéky a úvery – miesto vás obídeme banky a dohodneme výhodnejšie podmienky pre váš úver, hypotéku, alebo upraceme vaše nevýhodné úvery do jedného, výhodnejšieho.
 • Staráme sao vaše finančné produkty. Sledujeme termíny, kedy vám končí viazanosť produktov, fixácia, kedy môžete meniť banku, alebo poisťovňu.
 • Poradíme – ako čo najvýhodnejšie investovať, ako sporiť aj z nízkeho príjmu, ako sa zabezpečiť na dôchodok, kam presunúť svoje finančné produkty a ako hospodáriť a generovať úspory.
 • Sledujeme trh – máme prehľad o tom, čo sa na trhu deje, upozorníme vás na zmeny, prinášame riešenie ako sa s nimi vyrovnať.
 • Šetríme vaše peniaze – hľadáme produkty, ktoré sú pre vás výhodné a ktoré prinášajú výhodné zúročenie.
 • Šetríme váš čas – všetko vybavíme za vás a vy sa môžete venovať svojej rodine, práci a záľubám.

Dohodnite si nezáväzné stretnutie a dozviete, čo vieme spraviť pre vaše peniaze.

 

Právna pomoc dostupná pre všetkých

Loyalters má pre svojich klientov unikátny bonus.

Chcete odstúpiť od zmluvy, uplatniť si finančné nároky, kompenzácie, či náhrady škody? Máte skúsenosti s neplnením Vašich nárokov zo strany poisťovne, reklamáciami, neprijateľnými zmluvnými podmienkami alebo agresívnymi exekúciami v súvislosti s využívaním finančných služieb? Vedeli ste, že sa dá voči takýmto praktikám brániť?

Väčšina klientov sa nevyzná vo svojich spotrebiteľských právach. Pri sporoch s finančnými inštitúciami sa preto často nedokáže účinne brániť. Riešenie takýchto problémov si vyžaduje nielen právne znalosti, ale najmä dostatok peňazí na právne služby. Loyalters má však profesionálne a dostupné riešenie – bezplatnú právnu pomoc pri problémoch s reklamáciami, exekúciami a vzniknutými nárokmi pri finančných službách. Vďaka bonusu od Loyalters získate za 4,20 Eur mesačne právnu pomoc pri ochrane vašich spotrebiteľských práv v oblasti finančných služieb. Budete mať nárok nielen na cenné poradenstvo, ale aj na bezplatné právne služby a garanciu ochrany vašich spotrebiteľských práv.

Klienti majú k dispozícii:

 • právnu pomoc zdarma
 • právnu pomoc pri mimosúdnom riešení spotrebiteľských sporov
 • právne zastupovanie zdarma
 • poradenskú a asistenčnú podporu

 

Neváhajte a kontaktujte Vášho konzultanta alebo navštívte naše kontaktné centrum v NC Retro.

Získate právnu pomoc, ktorú si môžete dovoliť.

 

 

Banky sprísňujú podmienky hypoték, refinančných úverov a pôžičiek

 

Premýšľate nad hypotékou alebo refinancovaním nevýhodných úverov a pôžičiek? Poponáhľajte sa a podajte si žiadosť do konca februára, kým platia súčasné priaznivé podmienky.

Nové pravidlá NBS pre hypotéky a refinancovanie úverov od marca 2015 sprísňujú posudzovanie bonity žiadateľov, zavádzajú povinnosť dokladovať príjmy aj pri refinancovaní úverov a obmedzujú  tzv.100%-tné hypotéky. Klientom to prinesie komplikovanejšiu administratívu a prísnejšie posudzovanie príjmov. Neodkladajte Váš zámer  a využite súčasné podmienky pre dostupnejšie hypotéky a pôžičky. Zažiadajte o hypotéku alebo refinančný úver čo najskôr a využite:

 • dostupnosť 100%-tných hypoték
 • refinancovanie úveru bez dokladovania príjmu
 • posudzovanie bonity len na súčasnú úrokovú sadzbu
 • dlhšiu dobu splatnosti spotrebných úverov/ pôžičiek
 • výhodné úročenie

Nestrácajte čas a kontaktujte Loyalters, ktorí nájdu to najlepšie riešenie pre vás.